دانلود موزیک


برگزاری پروژه موسیقی ۹۸ با حضور جمعی از آهنگسازان معاصر

اخبار موسیقی یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ 2 بازدید

موسیقی ما – عمارت روبرو با دعوت از علاقه‌مندان و دانشجویان عرصه موسیقی پروژه موسیقی ۹۸ را از آبان ماه جاری تا اردیبهشت سال آینده برگزار می‌کند. «پروژه موسیقی ۹۸» با هدف ایجاد ارتباط فکری میان علاقمندان جدی موسیقی و تنی چند از آهنگسازان معاصر ایران با برپایی ۳۰ ساعت سمینار متمرکز بر تاریخ تحلیلی موسیقی، کارگاه اهنگسازی و اجرای آثار ۶ آهنگساز جوان توسط نوازندگان گروه زروان و ارکستر یارآوا برگزار می شود.

شکل‌گیری و رشد پروژه‌های موسیقایی در قالب جشنواره‌ها ، برگزاری کلاس‌های آموزشی و کنسرت گروه‌های مستقل حکایت از وجود مخاطبین کنجکاو و بستر مناسب برای رشد هنر معاصر دارد. در این میان شناخت و مرور مفاهیم و محتوای تاریخی و تکنیکی موسیقی معاصر از یکسو و کمبود فعالیت های میان رشته ای ، ارتباط فکری و همکاری مشترک میان متخصصین رشته های مختلف هنری و علمی از سوی دیگر به شدت حس می‌شود. این پروژه موسیقی برای پاسخ به همین دغدغه ها با حضور ۸ آهنگساز از ۲۲ آبان ماه شروع می شود . محتوای برنامه های این رویداد موسیقیایی به شرح زیر است:

۲۲ آبان ماه: بررسی روند پیدایش موسیقی سریل و تاثیر آن بر جریان های فکری معاصر با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی

۲۴ آذر ماه: بررسی و تحلیل موسیقی اسپکترال همراه با تجزیه و تحلیل آثاری از «ژرارد گریزه» و «تریستان مورای» با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی

۸ دی ماه: موضوع گرایش متریال/ موسیقی الکترونیک با حضور محسن میر مهدی و علی گرجی

۸ دی ماه: نگاهی به تفکر موسیقیایی و آثار «لوئیجی نونو» با حضور احسان خطیبی

۸ دی ماه: کارگاه آهنگسازی

۲۳ بهمن: برگزاری کارگاه نادر مشایخی درباره «تفکر وحشی» اثر تفکرکلود لوی- استروس و مفهوم بریکولاژ

۲۳ بهمن ماه: کارگاه آهنگسازی

۱۱ اسفند ماه: بررسی فن آوری های مدرن و آهنگسازی چند رشته ای (Multidisciplinary Work)، با حضور علیرضا فرهنگ

۱۱ اسفند ماه: شناخت و بررسی موسیقی مرئی به مفهوم instrumentales Theater در ارتباط با آثار کاگل، رویکرد های آهنگسازانه او و تحولات بعدی این مفهوم در آثار دیگران با حضور ارسلان عابدیان

و در نهایت اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزاری کنسرت موسیقی.

هم‌زمان با شروع این پروژه ، ۶ آهنگساز جوان به عنوان شرکت کننده فعال جهت نگارش آثار جدید انتخاب خواهند شد. آثار این شرکت کنندگان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ توسط گروه زروان و گروه یار آوا اجرا می شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این پروژه می توانند از طریق سایت بلیطو ثبت نام کنند و همچین برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند از ساعت ۱۷ الی ۲۱ با شماره ۶۶۴۰۴۲۲۳ تماس حاصل کنند و یا با آدرس projet98projet@ gmail.com . در ارتباط باشند. شایان ذکر است که ظرفیت حضور در این دوره ها ۴۰ نفر برآورد شده و از این رو اولویت با علاقه مندانی است که سریعتر ثبت نام کنند.

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
دانلود موزیک