دانلود موزیک


یونسکو از هنر جویان مرکز موسیقی «خوش هنر» تجلیل می‌کند

اخبار موسیقی چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ 1 بازدید

موسیقی ما – در فستیوال فولکلور بین‌المللی بلغارستان، گروه «خوش هنر» با رهبری ارکستر و آهنگسازی «آیدین بیات» و هنرمندان خردسال موفق به کسب مدال طلای فستیوال شد. فستیوال بین المللی فولکلور ۲۰۱۸ بلغارستان با حمایت سازمان آموزشی-علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، شهریور ماه سال جاری برگزار شد و در آن بیش از ۲ هزار هنرمند در قالب ۱۰۰ گروه در دو رده‌ی سنی و در ۹ رشته شرکت داشتند.

مدال طلای گروه سنی زیر ۱۸ سال این فستیوال به هنرمندان «خوش هنر» تعلق گرفت و این مرکز آموزشی درنظر دارد آذرماه سالِ جاری در تالار همایش‌های این مجموعه مراسمی برگزار کرده و با اهدای جوایز و یادبودهای یونسکو به هنرمندان، لذت و شیرینی این اتفاق را تجدید و بازآفرینی کند.

در گروه «خوش هنر» هنرمندان خردسال سارینا صمصامیه اقدم (سنتور)، رایان مجد کمالی (گیتار الکتریک)، کسری کاظمی پور (تنبک)، آرمین رضایی (گیتار)، هنرمندان نوجوان و جوان علی نوروزی (تار)، علیرضا صمصامیه اقدم (تار و آهنگساز)، عرفان صمصامیه اقدم (تنبک و دف)، آرین رضایی (کمانچه)، یزدان روشن (گیتار)، مانی آدم نژاد (گیتار و آهنگساز)، آرشام موسوی (ملودیکا)، آراد واحد (ملودیکا) علیرضا واحد (تنبک و دهل)، شکوفه رضازاد (سنتور)، اساتید سروش کوشان (دف؛ دایره و رهبر سازهای کوبه ای)، دکترامیر وفاییان (سنتور و تنظیم کننده) و مهسا صافی (مدیر برنامه) حضور داشتند.

این هنرمندان کودک و نوجوان طی دو روز به رهبری «آیدین بیات»، چند قطعه موسیقی اصیل ایرانی را اجرا کردند که با استقبال گسترده‌ی حاضرین مواجه شد و هیات داوران به اتفاق در بخش گروه‌های زیر ۱۸ سال؛ مدال طلای فستیوال را همراه با هشت جایزه ی دیگر به «خوش هنر»ی‌ها دادند.

با توجه به ارزش ویژه‌ی فستیوال فولکلور ۲۰۱۸ ؛ کلیه رقابت‌ها هم‌زمان از بیست شبکه ی کابلی و شبکه ماهواره ای Travel tv ؛ Euro Folk TV؛ Rodina و سایت‌های معتبری مانند TVeurofolk.com به صورت زنده پخش شده است؛ همچنین یکی از شرایط پذیرش گروه‌های هنری در فستیوال مذکور؛ کسب رتبه‌های برتر در جشنواره های بین‌المللی در گذشته بوده که تعدادی از هنرجویان دیگر «خوش هنر»، فروردین ماه امسال هم با شرکت در فستیوال ژوتم فرانسه و نیز در دوسال گذشته با هنرنمایی در فستیوال‌های جهانی open spain و «پراگ چک» جوایز متعددی را کسب کرده بودند.

جشن «خوش هنر» اواسط آذرماه سال جاری در تالار همایش های این مجموعه برگزار و یونسکو از هنر جویان افتخار آفرین مرکز آموزش موسیقی «خوش هنر» تجلیل می‌کند.

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
دانلود موزیک