بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو


بررسی آثار آهنگساز «اتوبوسی به نام هوس» در نیاوران

اخبار موسیقی سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ 3 بازدید

موسیقی فیلم‌های «آلکس نورث» با حضور نصرالله داوودی بررسی می‌شود

بررسی آثار آهنگساز «اتوبوسی به نام هوس» در نیاوران

موسیقی ما – موسیقی‌های فیلم ساخته شده توسط «آلکس نورث» با حضور «نصرالله داوودی» ۲۴ آبان در فرهنگسرای نیاوران بررسی می‌شود. در این نشست که با حضور نصرالله داوودی (آهنگساز، مترجم و پژوهشگر) برگزار می‎شود، نمونه‎های صوتی و تصویری متعددی از موسیقی آلکس نورث از جهت ساختار موسیقی و تاثیر دراماتیک در فیلم مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین داوودی، به تحلیل زندگی هنری و سبک منحصر به فرد آهنگسازی آلکس نورث می‎پردازد.

آلکس نورث (متولد ۱۹۱۰ – متوفی ۱۹۹۱) آهنگساز آوارنگارد آمریکایی بود که او را بیشتر به لطف موسیقی فیلم‎هایش می‎شناسند. او در دهه بیست و سی و در اوج مدرنیسم در آمریکا پرورش یافت. نورث در کنار برنارد هرمن از اولین آهنگسازان آمریکایی به شمار می‎رود که تعریف جدیدی براساس ملودی‎های بومی آمریکایی و موسیقی خیابانی و مدرنیست‎هایی چون هنری کاول و چارلز آیوز ارائه داد و سنت موسوم به «صدای هالیوودی» را دگرگون کرد. او همچنین از بنیانگذاران بهره‎گیری از موسیقی جز به عنوان موسیقی فیلم بود. او ۱۵ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد و گرچه هرگز آن را نبرد ولی اولین آهنگسازی بود که به خاطر یک عمر فعالیت هنری به صورت افتخاری این جایزه را دریافت کرد.

نورث با کارگردانان بزرگی چون الیا کازان و استنلی کوبریک همکاری داشت و برای ده‎ها فیلم موسیقی‎های ارزنده‎ای به یادگار گذاشت که از آن جمله می‎توان به: «اتوبوسی به نام هوس»، «اسپارتاکوس»، «کلوپاترا»، «موبیدیک»، «زنده باد زاپاتا»، «اودیسه فضایی ۲۰۰۱»، «چه کسی از ویرجینیا ولف می‎ترسد؟»، «کفش‎های ماهی گیر»، «زیر آتشفشان»، «مرگ پستچی» اشاره کرد.

بررسی آثار آهنگساز «اتوبوسی به نام هوس» در نیاوران
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو