بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو


«مزدک کوهستانی» دو آلبوم بی‌کلام منتشر کرد

اخبار موسیقی چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ 4 بازدید

به تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی هنری «آوای ماد» و در ژانر متفاوت

موسیقی ما – آلبوم‌های «نوای کولی» و «سرزمین کلاغ‌های مهاجر» ساخته «مزدک کوهستانی» منتشر شد. این آلبوم‌ها به همت موسسه فرهنگی هنری «آوای ماد» تهیه و از سوی شرکت پخش «رها» در بازار توزیع شده‌اند. جدیدترین تجربه این موزیسین در دو فضای متفاوت از یکدیگر رقم خورده است.
آلبوم نواى کولى مجموعه‌اى از قطعات موسیقی پاپ است که برای براى گیتار و ارکستر نوشته شده‌اند. بخش‌هاى گیتار با تکیه بر تکنیک پنجه متداول در فلامنکو نوشته و اجرا شده‌اند ولى مواد و ساختار موسیقى عمدتاً ارتباطى با فلامنکو و حتی آنچه امروزه به آن موسیقی پاپ فلامنکو یا رومبا فلامنکو گفته مى‌شود ندارد.
این آلبوم شامل موسیقی بى کلام پاپ است ، هرچند گرایش و علاقه اصلی مزدک کوهستانی به گفته خودش موسیقی کلاسیک و تلفیقی است. از این رو در این قطعات در عین سادگى که ویژگی اصلى موسیقی پاپ است به شکل نامحسوسى از ابزارهاى تنوع بخش همچون فضاهاى پلی مودال و هارمونی‌های کمى پیشرفته‌تر بهره گرفته شده است.
سرزمین کلاغ هاى مهاجر اثر دیگر مزدک کوهستانى به گفته وى نشانگر بیان و مشی اصلی او در موسیقى است. این آلبوم شامل هفت قطعه براى ویولن و ارکستر زهی است که با تفکرات موسیقایی قرن بیستمى و با رگه‌هایى از موسیقى ایرانى هرچند نهفته در لایه‌هاى موسیقى پلى‌تنال و بعضاً آتنال موسیقى غربى تصنیف شده‌اند.
مزدک کوهستانى از سال‌های کودکى با ساز تنبک فراگیری موسیقی را آغاز کرد و در ادامه با آشنایی با سازهاى دیگر چون ویولن، گیتار، سازهاى کوبه‌اى غربى،پیانو و برخى سازهای ایرانى و همچنین فراگیرى دروس آهنگسازى با تاکید بر هارمونى علاقه خود به موسیقی را پیگیرى کرد.
او از میان معلمان متعددى که از آنان موسیقی فرا گرفته بیش از همه خود را مرهون بهمن رجبی برای آشنایى با موسیقی ایرانى و مخصوصاً مفاهیم مقوله ریتم و محسن الهامیان براى دریچه‌ای که به دنیای هارمونی بر او گشود مى‌داند.
مزدک کوهستانی درباره فعالیت‌های موسیقایی خود می‌گوید:«من در سال ١٣٨٠ براى یک تئاتر موسیقی ساختم که به نوعى اولین کار جدى من محسوب می‌شد. در ١٣٨١ با یک گروه فیلمسازى برای ساخت موسیقی فیلم آشنا شدم و در حالی که قصد داشتم اثرى که از قبل مشغول نوشتن آن بودم را گسترش داده و براى فیلم تنظیم کنم، کنسل شدن کل آن پروژه من را بر آن داشت که کارم را به هزینه شخصی اجرا و ضبط کنم. نتیجه بخشی از آن، قطعه رازها است که در آلبوم سرزمین کلاغ هاى مهاجر به عنوان اولین قطعه گنجانده شده است.
این قطعه همچنین در سال ١٣٩٠ توسط ارکستر «کامه راتا» و به رهبرى «کیوان میرهادى» در کنسرتى که به اجراى آثار آهنگسازان مدرن ایرانى اختصاص داشت و در کنار آثار آهنگسازان پیشکسوت و بنامی چون علیرضا مشایخى و محمد رضا درویشى اجرا شد.»

منبع:

سایت «موسیقی ما»

«مزدک کوهستانی» دو آلبوم بی‌کلام منتشر کرد
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو