بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو


موسیقی‌ای با سقف بلند و پنجره‌های بی‌هراس

اخبار موسیقی یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ 3 بازدید

از آثار «فرید عُمران» به نوازندگی «هوشیار خیام» رونمایی می‌شود

موسیقی‌ای با سقف بلند و پنجره‌های بی‌هراس

موسیقی ما – مجموعه‌ای از آثار پیانویی دکتر «فرید عمران» به نوازندگی «هوشیار خیام» تحت آلبوم «دستچین آثار پیانو» روز دوشنبه ۱۲ آذر ماه در شهرکتاب مرکزی رونمایی می‌شود. این آلبوم دربرگیرنده دو سی‌دی از مجموعه آثار ضبط شده‌ی فرید عمران در چند سال اخیر است.

در این برنامه که «عمران» به میزبانی حضور خواهد داشت نادر مشایخی و کیاوش صاحب نسق درباره اثر صحبت خواهند کرد.

هوشیار خیام پیانیست این مجموعه درباره دستچین آثار پیانویی فرید عمران می‌گوید:« آثار فرید عمران بخش مهمی از ادبیات موسیقی معاصر کشورمان را شکل داده است. این آثار در طول سال‌ها کار و تفکر شکل گرفته. مثل هر اثر مهم هنری بارها دوباره نو‌نویسی شده، صیقل خورده و شفاف شده. هیچ چیز شگفت‌انگیزتر از لحظه‌های کشف یک اتفاق ساده نیست، جایی پنهان میان نت‌هایی با عمق نیم قرن مکاشفه. موسیقی عمران را پیش از این به عمارتی شبیه دیدم با سقف بلند و پنجره‌های بی‌هراس. عمارتی سفید و بلند در جایی پنهان میان پیچک و یاس. کاش روزی هنرمند جوان ما، گم شده میان انبوه اصوات، یاد بگیرد که موسیقی را تنها از آن سوی مرزها نجوید، چرا که در همین میان، هنرمندی در کنار ما ایستاده، که موسیقی خود را از فراز ابرها جُسته و موسیقی‌اش مثل آب، مثل باران بر ما می‌بارد.»
آلبوم «دستچین آثار پیانو» روز دوشنبه ۱۲ آذرماه در شهر کتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی بالاتر از مطهری نبش کوچه کلاته، رأس ساعت ۱۸ رونمایی می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

موسیقی‌ای با سقف بلند و پنجره‌های بی‌هراس
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو