بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو


«پریسا پیرزاده» کتاب «قیچک آلتو و ویولا» را منتشر می‌کند

اخبار موسیقی یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ 3 بازدید

شامل بررسی تطبیقی ویژگی‌های اجرایی ساز قیچکم ایرانی و ویولون آلتو

«پریسا پیرزاده» کتاب «قیچک آلتو و ویولا» را منتشر می‌کند

موسیقی ما – کتاب «قیچک آلتو و ویولا» شامل بررسی تطبیقی ویژگی‌های اجرایی ساز قیچکم ایرانی و ویولون آلتو نوشته‌ی «پریسا پیرزاده» منتشر می‌شود. این کتاب حاصل تحقیق و گردآوری این نوازنده‌ی جوان حوزه‌ی موسیقی است.

«پریسا پیرزاده» که پیش از این، آلبوم وکالیز را در بازار موسیقی منتشر کرده است، مهمترین اهداف خود برای تحقیق و پژوهش و انتشار کتاب «قیچک و ویولا» را بررسی تطبیقی ویژگی های اجرا و قابلیت های اجرایی هر دو ساز از لحاظ تکنیک‌های دست راست و چپ و هم‌چنین تاثیرات مهمی که یک ساز غربی می تواند بر روی یک ساز شرقی داشته باشد، بر شمرده است.

این کتاب را انتشارات موسیقی عارف منتشر کرده است. مراسم رونمایی از کتاب «قیچک التو و ویولا» روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه، ساعت ۱۸ در خیابان بهارستان،پایین تر از بیمارستان طرفه، پلاک ۱۲۰برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است.
«پریسا پیرزاده» تحت نظر «سیاوش ظهیرالدینی» نواختن «ویلن» و «ویولا» را فراگرفته است. او از ۱۷ سالگی همکاری خود را با ارکستر سمفونیک تهران آغاز کرد و با رهبرانی همچون «لوریس چکناواریان»، «نادر مشایخی»، «منوچهر صهبایی»، «شهرداد روحانی»، «علی رهبری» و چند رهبر مهمان در اجرای کنسرت‌های مختلف در داخل و خارج از ایران به نوازندگی پرداخته‌است.

پریسا پیرزاده چنندی قبل به همراه پوریا پیرزاده، چندی قبل آلبوم «وکالیز» را منتشر کردند. این آلبوم منتخبی از آثار کلاسیک موسیقی دنیا و شامل نه قطعه از آهنگسازانی چون ویوالدی، راخمانینوف و شوبرت است. در این مجموعه نوازندگی ویولن و ویولا برعهده پریسا پیرزاده بوده و نوازندگی پیانو را پوریا پیرزاده به عهده داشته است.

«پریسا پیرزاده» کتاب «قیچک آلتو و ویولا» را منتشر می‌کند
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو