بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو


پهلوان آواز مهمان ویژه‌‌ی افتتاحیه‌ی سومین «شب آواز ایرانی» است

اخبار موسیقی یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ 2 بازدید

موسیقی ما – مراسم افتتاحیه‌ی سومین مسابقه «شب آواز ایرانی» با شرکت چهار گروه موسیقیایی فردا -شنبه ۲۴ آذر- برگزار می‌شود‌ و حسین خواجه‌امیری مهمان ویژه‌ی این برنامه است.

همچنین گروه‌های شرکت‌کننده در نخستین روز از سومین دوره‌ی شب آواز ایرانی به شرح قرار زیر هستند:

گروه اول به خوانندگی عادل کاظمی در این رقابت موسیقی شرکت می کند و پارسا جعفری (نوازنده تار) از تبریز او را همراهی می‌کند. این گروه قطعاتی در دستگاه همایون با شعری از حافظ -بود آیا که در میکده‌‌ها بگشایند- را اجرا خواهد کرد.

گروه دوم با خوانندگی هدایت رستمی و نوازندگی سه تار توسط وحید اسدیان و نوازندگی تنبک توسط خسرو عینی تاری در این رقابت به اجرا می‌پردازد؛ این گروه از خرم آباد در مسابقه شب آواز ایرانی شرکت می‌کند.

گروه سوم که سرپرستی آن را محمد‌رضا توان‌پور از اصفهان بر عهده دارد، با نوازندگی تار توسط محسن نصر و نوازندگی تنبک توسط علی تجدد از اصفهان در این رقابت موسیقایی شرکت دارد.

گروه چهارم به خوانندگی حمیدرضا دلیری است. دلیری متولد شهر رشت است و در حال حاضر سرپرستی گروه سایه در این شهر را برعهده دارد.

مسابقه شب آواز ایرانی سه سال است که به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری با هدف تجلیل از جایگاه هنر آوازخوانی، کشف و معرفی چهره‌های جدید راه اندازی شده و آخرین شنبه‌های هر ماه در حوزه هنری برگزار می شود.

حسین خواجه‌امیری در ۱۱ دی ۱۳۱۱ در شهر خالدآباد نطنز از توابع استان اصفهان در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگش (حاج ملا میرزا) از خوانندگان بنام زمان ناصرالدین شاه بود. پدرش (نعمت اله) که از صدایی خوش و رسا برخوردار بود و ردیف می‌دانست، مدت‌ها او را تحت تعلیم خویش قرار داد. حسین در همان زمان در مراسم تعزیه‌خوانی شرکت می‌کرد و نزد تعزیه‌خوانانی که ردیف و دستگاه می‌دانستند به یادگیری آواز پرداخت.

پهلوان آواز مهمان ویژه‌‌ی افتتاحیه‌ی سومین «شب آواز ایرانی» است
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو