بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو


«کوئینتت تهران» آثار آستور پیاتزولا را روی صحنه می‌برد

اخبار موسیقی چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ 2 بازدید

در فضای موسیقی جز کلاسیک

«کوئینتت تهران» آثار آستور پیاتزولا را روی صحنه می‌برد

موسیقی ما – «کوئینتت تهران» پس از اجراهایی که در دی‌ماه سال گذشته داشت، نخستین اجرای سال جدید را ۱۴ اردیبهشت در تالار رودکی روی صحنه می‌برد. «کوئینتت تهران» آنسامبلی تخصصی برای اجرای آثار آستور پیاتزولا (موسیقی جز و کلاسیک) است و در کنسرت پیش رو هم آثاری از پیاتزولا را اجرا می‌کند.
سروش صادقی (پیانو)، مهرداد مهدی (آکاردئون)، علیرضاچهره قانی (ویولون)، محمدرضا جبار (کنترباس) و فرزان فلک دهی (گیتار الکتریک) نوازندگان «کوئینتت تهران» هستند که با هدف پرداختن به آثار آستور پیاتزولا با سازبندی پیشنهادی این آهنگساز فعالیت می‌کنند.
پیاتزولا (۱۹۲۱-۱۹۹۲) آهنگساز و نوازنده آرژانتینی است که ساخته‌هایش اغلب از موسیقی جَز و کلاسیک تأثیر گرفته و موسیقی تانگو را دگرگون کرده است. او نوازنده چیره‌دست آکاردئون (باندونئون) نیز بود و در اجرای بسیاری از آثار خود این ساز را می‌نواخت.
سازبندی پیانو، آکاردئون (باندنئون)، ویولن، کنترباس و گیتار الکتریک پیشنهادی از سوی آستور پیاتزولا در حیطه تمبر و نوع صدا دهی آنسامبل بوده که برای «کوئینتت تهران» مجالی برای کشف زوایای متفاوت آن است.
کنسرت کوئینتت تهران در قالب پروژه‌ی «موسیقی-تجربه» روز ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ از ساعت ۲۱:۳۰ در تالار رودکی برگزار می‌شود که بلیت‌فروشی آن از طریق سایت تیوال صورت می‌گیرد.
«موسیقی-تجربه» حرکتی نوین در عرصه موسیقی ایران است که تلاش می‌کند برای اجرای زنده آثار ارزشمند و غیرتجاری زمینه لازم را فراهم کند. این گروه در تمام ژانرهای موسیقی در پیِ تحقق این امر است و برای ارتقای دانش موسیقایی در میان تماشاگران و ارتقای کیفیت هنریِ موسیقی تلاش می‌کند. بنیاد فرهنگی هنری رودکی و دفتر موسیقی در این راه، «موسیقی-تجربه» را حمایت می‌کنند.

«کوئینتت تهران» آثار آستور پیاتزولا را روی صحنه می‌برد
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

برچسب ها
بیراهه دات نت , دانلود موزیک , دانلود آلبوم , دانلود موزیک ویدئو